فن یخچال نقش بسیار مهمی دارد و درواقع دستگاه را سیلکوله می‌کند. فن، هوای داخل یخچال را به گردش در می‌آورد تا حد امکان دما در تمامی یخچال یکسان باشد.

هنگامی که مشاهده کردید یخچال حالت برودتی خود را از دست داده و قسمت پایین فریزر یخ زده اما قسمت بالای فریزر، مواد غذایی منجمد نمی‌باشند، ابتدا باید فن یخجال بررسی شود. مهمترین کار در تعمیر یخچال، عیب یابی آن است. در این مطلب به شرح روش‌هایی می‌پردازیم که با انجام آن‌ها، مقدور به تعمیر فن یخچال و تعمیر فن ساید بای ساید هستید.

چه زمانی فن یخچال به تعمیر نیاز دارد؟

هنگامی که موتور یخچال به درستی در حال کار کردن است اما دمای یخچال آن طور که باید سرد باشید، سرد نیست و به مرور زمان دمای مناسب بالای صفر فریزر و 4 درجه سانتی‌گراد در یخچال ایجاد نمی‌شود، در نتیجه با گذشت چند روز شاهد کپک زدن مواد غذایی خواهید بود که این علائم حاکی از درست کار نکردن فن یخچال است. در این شرایط با لمس کردن دیواره داخلی یخچال متوجه گرم بودن آن و عدم سردن شدن سابق یخچال می‌شوید.

برای رفع این منظور می‌توانید با متخصص مورد نظر خود تماس بگیرید تا ایشان مشکل دقیق یخچال را به شما شرح دهد و در صورت نیاز فن یخچال خود را تعمیر و یا تعویض کنید.

اطمینان حاصل از خرابی فن یخچال

برای اینکه اطمینان حاصل کرد که آیا مشکل از فن یخچال است یا خیر، ابتدا برق را به طور جداگانه به فن متصل کنید؛ اگر پس از اتصال، فن شروع به کار کردن کرد، نشان دهنده آن است که عملکرد فن مشکلی نداشته و باید در پی جستجو مشکل دیگیری بود. اما در صورتی که فن روشن نشد و کار نکرد، از مشورت با افراد خبره و با سابقه استفاده کنید تا آن‌ها برای شما مشخص کنند که فن قابلیت تعمیر دارد و یا باید تعویض شود.

هدف نهایی تعمیرکار ارائه بهترین و با کیفیت‌ترین خدمات در زمان کم است اما این به معنای تعویض قطعات قابل تعمیر نیست. گاهی اوقات قطعات شما اصطلاحا عمر خود را کرده‌اند و یا به دلیل استفاده نامناسب و عدم مراقبت از آن‌ها خراب شده و دیگر قابل تعمیر نیستند. اما در آخر تصمیم نهایی با شماست که قطعه را در صورت امکان تعمیر کنید یا با تعویض آن به قطعه اصلی برند یخچال خود، دردسر تعمیر قطعه را نداشته باشید.

سپردن تعمیر فن یخچال به افراد متخصص

تعمیر تمامی وسایل برقی منزل به دلیل تکنولوژی پیشرفته‌ایی که در ساخت آن‌ها استفاده شده نیاز به دانش، تجربه و مهارت خاص خود است. همچنین برای اینگونه تعمیرات نیاز به ابزارآلات ویژه است تا هم ایمنی تعمیرکار و هم ایمنی دستگاه را تامین کند.

علاوه بر آن بای تعمیر و تعویض یخچال حتما باید از قطعات اصل و متعلق به همان برند استفاده شود در غیر این صورت مشکل یخچال شما نه تنها رفع نمی‌شود بلکه پس از مدتی شاهد عیوب دیگر نظیر عدم هماهنگی اجزا، فشار و آسیب رساندن به سیستم و … می‌شوید که برای رفع آن باید هزینه بیشتری را خرج کنید.

تعمیرکاران غیر حرفه‌ایی از قطعات اصلی و ابزار آلات ایمن در هنگام تعمیر فن یخچال شما استفاده می‌کنند، که در آینده نچندان دور شما مجبور به تعویض فن یخچال با فن اورجینال یخچال خود می‌شوید. همچنین تعمیرکاران غیر متخصص ممکن است نشمل یخچال شما را اشتباها تشخیص دهند که ممکن است باعث بروز انواع عیوب در برد اصلی یخچال و سیستم آن شود.

این مطلب مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید