چند سالی می‌شود که مایکروفرها در اکثر خانه‌های ایرانی وجود دارد. حضور این دستگاه یکی از نیاز‌های اساسی در هنگام آشپزی، یعنی گرم‌کردن و یخ زدایی مواد را بر طرف کرده است. در هنگام خرید مایکروفر، برند‌ها متنوعی نظیر بوش، سامسونگ، ال جی و … وجود دارد که مدل‌های هر کدام از این برند‌ها دارای قیمت‌های گوناگونی می‌باشند.

بطور کلی آن دستگاهی که که قیما بالاتری دارد، معمولا از امکانات ویژه و تکنولوژی خاصی نسبت به دستگاه ارزان‌تر بهره‌مند است. در ادامه به ذکر نکاتی می‌پردازیم که شما را در انتخاب نهایی دستگاه مایکروفر کمک و راهنمایی می‌کند.

مشخص کردن هدف خود از خرید مایکروفر

ابتدا باید برای خودتان مشخص کنید دستگاه را به چه عنوان و هدفی می‌خواهید تهیه کنید؛ درواقع کدام ویژگی دستگاه برای شما از همه مهم‌تر است. اگر می‌خواهید دستگاه را به منظور یخ زدایی یا گرمایش استفاده کنید، المان‌های مشخصی را باید در نظر بگیرید و اگر قصد دارید دستگاه را به منظور پخت و پز تهیه کنید، یکسری دیگر از المان‌‌ها را باید در نظر داشته باشید.

اینکه قرار است دستگاه را برای چه هدفی انتخاب کنید و در اولویت‌بندی ویژگی‌ مایکروفرهای با کیفیت موثر است. به یاد داشته باشید که اگر هدف از خرید یخ زدایی یا گرمایش است المان‌های مشخصی را باید در نظر داشت و اگر دستگاه را برای پخت و پز نیز لازم دارید المان‌های دیگری اهمیت پیدا می‌کند.

ویژگی‌ مایکروفرهای با کیفیت برای گرم‌کردن و یخ‌زدایی

روش‌ها گوناگونی برای یخ‌زدایی بدون استفاده از دستگاه میکروفر وجود دارد که یکی از شایع‌ترین آن‌ها بیرون گذاشتن مواد یخ زده از فریزر و آب شدن یخ آن‌ها با استفاده از دمای محیط است؛ در این روش و دیگر روش‌های مشابه آن، خطر رشد باکتری وجود دارد. برای یخ‌زدایی، استفاده از مایکروفر پخت و پز نتیجه مطلوبی ندارد چرا که علاوه بر آب شدن سطح بیرونی مواد، باید سطح داخلی آن نیز ذوب شود که در مایکروفر پخت و پز این اتفاق نمی‌افتد.

برای استفاده از مایکروفر به منظور یخ زدایی و گرم‌کردن، از نظر قدرت نیاز به دستگاهی در بازه ۶۰۰ تا ۸۰۰ وات خواهید داشت. سیستم یخ زدایی در بسیاری از دستگاه‌ها وجود دارد؛ بدین صورت که وزن و نوع ماده‌ای که قرار است یخ زدایی شود را وارد می‌کنید و دستگاه در چند دقیقه فرایند یخ زدایی را انجام می‌دهد.

همچنین از دیگر ویژگی‌ مایکروفرهای با کیفیت موجود در برخی دستگاه‌ها، سیستم یخ زدایی سریع است. این سیستم خاص به سرعت یخ مواد خوراکی را آب می‌کند و آسیبی به آن‌ها وارد نخواهد کرد. تکنولوژی سیستم یخ زدایی سریع با فرستادن پالس‌های تصادفی شیوه‌ای نوین را برای یخ زدایی به کار می‎برد.

ویژگی‌ مایکروفرهای با کیفیت برای پخت و پز

ویژگی کانوکشن از جمله مواردی است که حتما در هنگام خرید دستگاه مایکروفر پخت و پز باید در نظر داشت. در واقع این ویژگی به دستگاه کمک می‌کند تا حرارت را به صورت یکنواخت به خوراک بتاباند و یک پخت یکنواختی ایجاد شود، همچنین به دستگاه کمک می‌کند تا حرارت در محفظه پخش شود. دروافع کیفیت پخت با و وجود کانوکشن تفاوت‌های اساسی ایجاد می‌کند.

کنترل بر میزان حرارت

برای این منظور نیاز به فناوری اینورتر در دستگاه است. مایکروفرهای با کیفیت عموما دارای این فناوری می‌باشند. بواسطه این فناوری که معمولا در پخت غذا استفاده می‌شود، می‌توان دما را دقیقا تنظیم کرد و این دما به صورت یکنواخت و دقیق وارد شود.

دستگاه‌های قدیمی از قطع و وصل کردن ظرفیت صفر تا صد برای پخت با میانگین 50% استفاده می‌کردند که به واقع کارایی نداشتند. شما به منظور پخت غذا لازم دارید گاهی اوقات دما را کم یا زیاد کنید. دستگاه‌هایی که فناوری اینورتر دارند امکان کنترل بر میزان حرارت را خواهند داد.

این مطلب مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید